Home

Gama re minor

2. GAMA RE minor - SI BEMOL LA CHEIE - YouTub

Tonalităţile RE major şi SI minor. Tonalităţile SIb major şi SOL minor. Moduri populare de la 1 la 6 sunete. Moduri populare din 7 sunete. Diezul şi becarul. Bemolul şi becarul. Timbrul vocal. Timbrul instrumental. Elemente de structură a melodiei The γ (gamma) scale is a non-octave repeating musical scale invented by Wendy Carlos while preparing Beauty in the Beast (1986) though it does not appear on the album. It is derived from approximating just intervals using multiples of a single interval without, as is standard in equal temperaments, requiring an octave (2:1). It may be approximated by splitting the perfect fifth (3:2) into 20. Gama Sol major. Gama mi minor natural. Gama mi minor armonic. Gama mi minor melodic. Gama Fa major. Gama re minor natural. Gama re minor armonic. Gama re minor melodic. Repertoriu de cântece: Ț. ara mea - Dumitru Georgescu Kiriac S-a dus cucul de pe-aici - Timotei Popovici Noapte de vară - A. I. Ivela Cântec de leagăn - cântec.

Gamă muzicală - Wikipedi

1. ore pe toate treptele V, IV și I a fost cel Aeolian, care a fost redenumit gama re
  2. or keys use the same notes but start in a different place, for example C and A
  3. or - EXERCITII DE BAZA SI ARPEGIUL FA #
  4. or sunte aceleaşi cu sunetele tonalităţii RE major pentru ca sunt tonalităţi relative una cu cealaltă) Ca şi în tonalitatea RE major, în tonalitatea Si
  5. or (sunetele între SIb major şi sol
  6. or Mod: Dorian centrat pe Re Pe loc Din Egres (astăzi Igriș, județul Timiș, Transilvania). Lent cu pași mărunți, a se remarca intervalele reduse. Seamănă cu muzica de cimpoi. (Andante, m.m. 108, 45) Gama: Fa#
  7. ore - gama la

Tutorial saxofon - Returnele de manea gama Re minor - YouTub

Gama majoră și minoră. CI. Published with reusable license by Codruț Ioan Lăzărescu. December 13, 2017. Make a copy. 465 views Daca in loc de re am alege re# ( terta mica fata de do, terta mare de la sol in jos), s-ar forma gama do minor, cu sunet considerat mai melancolic. Intervalul de terta mare va fi realizat acum fata de sol, cu care re# are raport de 5/4, dar in jos. Mediana re# are 6/5 din do Cu construim gama La Minor natural: păstrând semitonuri doar între a 2-a şi a 3-a notă, respectiv a 5-a şi a 6-a, In cazul gamei RE minor pentru a avea semitonurile dupa regula de formare a gamelor minore ( adica intre treptele 2-3, respectiv 5-6) e de-ajuns sa pui Bb ( Si bemol) Prima secțiune a ambelor părți oferă tema în gama tonică (Re minor) urmează de o reluare a temei în gama majoră relativă (Fa major). A doua secțiune se modulează în gama dominantă (La minor) și apoi în relativa majoră (Do major). A treia secțiune se modulează în gama subdominantă (Sol minor) și în relativa majoră (Si.

Rick Gama. Position: Second Baseman Bats: Right • Throws: Right 5-10, 180lb (178cm, 81kg) . Born: April 27, 1973 in Mexico, Mexico mx Draft: Drafted by the Boston Red Sox in the 16th round of the 1992 MLB June Amateur Draft from Miami Southridge Senior HS (Miami, FL) and the San Diego Padres in the 13th round of the 1995 MLB June Amateur Draft from University of Miami (Coral Gables, FL) Tonalitate. Tonalitatea (fr. tonalite, ton, en. tonality, key, ger. Tonart) este organizarea notelor unei compoziții în raport cu un centru (tonica). Noțiunea de tonalitate, produs al unui diversificat proces prin care a trecut creația muzicală la sfârșitul secolului XVII, are la bază un principiu de creație pe care îl putem asemăna. » ABONAȚI-VA pentru mai multe videoclipuri.Urmăriți imaginile in zona comunitate a canalului Game muzicale pian ( Gama: Re Major si Mi Major ) Dupa o lunga pauza din cauza unor probleme am reusit sa revin pe blogger si sper acum sa ma tin de el :P Am inceput cu gamele Majore (M) si o sa continui cu ele.. si o sa trec la Re Major ( D ) si Mi Major ( E

Cel mai simplu (dupa mine), la gamele: 1) cu diezi le gandesti dupa ultimul diez din gama care e un semiton (sau diatonic, o treapta) sub nota care da numele gamei. De exemplu: Gmaj - F#, Amaj - F#, C#, Sol#. Vezi de aici Sol are F (singurul si evident, ultimul diez), A are G ultimul diez. Ordinea diezilor in gama (pt gamele cu diezi) - F C G D. Minor League Stats, Negro League Stats, Nippon Pro Baseball Stats, Cuban National Series Stats, Korean Baseball Stats, 2019 Minor Leagues, 2019 Affiliates, Baseball-Reference Bullpen 85,000+ pages of baseball information , How to Contribute ,. Game minore - Do-Re-Mi-Fa-Sol-La-Si minor armonic; Gama Si major; Gama La Major; Gama Sol Major; Gama Fa major; Gama Mi major; Gama Re major; Construirea gamelor muzicale; Cercul Cvintelor sau Cercul Cvartelor; Acorduri cu barre si game majore; Alternate Picking, Hammer on, Pull Off, Slide-uri,... Asezarea notelor pe chitara - notele pe gri Lectii de chitara. fExersati in fiecare zi cel putin 10 minute. Nu lasati nici o zi sa treaca fara sa faceti macar un exercitiu de incalzire la chitara. Este cel mai bine sa incercati sa cantati in fiecare zi cate putin in loc sa cantati intr-o zi 4 ore si in alta deloc. De la o zi la alta nu o sa remarcati ca ati invatat foarte multe dar in.

Teorie Muzicala pentru incepatori: Teorie Muzicala - Pian

30 seconds. Q. Care este gama relativă a lui Do Major? answer choices. Sol Major. la minor. Fa Major. re minor. Tags Through the Mono Gama, vocals authoritatively command the spotlight - and the Mono Gama is also perfect for line level signals, handily coaxing even weak signals into compliance. If you're ready to step up to an astonishingly good preamp, give the Shadow Hills Industries Mono Gama a serious listen G Minor bass tab by Lessons - Scales. 16,500 views, added to favorites 152 times. Difficulty: beginner. Author TheBassMan3 [a] 391. Last edit on Feb 13, 2014. Download Pd

Tonalitatea RE minor muzic

Indian music uses a solfege-like system called sargam. Similar to Solfege, sargam uses 7 notes (called swaras) to make a scale and you can modify the words to match different pitch intervals. For example, in Solfege a major scale is Do Re Mi and minor scale will contain Do Re Me. These changes in pitch allow you to sing different scale modes. Tonalităţile Fa major şi Re minor au aceeaşi armură (şi bemol). O melodie nu se desfăşoară într-o singură tonalitate, ci trece şi prin alte tonalităţi încheindu-se, de obicei, în tonalitatea principală (de bază). Aceasta poate fi recunoscută după armură şi după sunetul cu care se sfârşeşte întreaga melodie Gama Family Medicine/Minor Emergency Medical Centre. Add to favourites. Add Note. note. (306) 382-5554. (306) 382-5554. 102 Central St W. 102 Central St W, Warman SK. Photos Gama Sol Major care este compunsa din notele : Sol - Si - Re , se poate forma simpla de exemplu in imagine: Sau la fel, poate fii rasturnata fiind mai usor la schimbarea acordului din Do Major in Sol Major : de aceasta data prin mutarea primelor note de la Do Major, in spate cu o nota fiecare Do si Mi sa vina Si si Re 1.3. Gama la minor natural: structură intervalică şi acordică După cum s-a văzut, gama la minor natural se constituie aceleaşi sunete (naturale) ca şi Do major, însă dispuse altfel şi anume cu baza pe la. Dar în acest fel raporturile între sunete se modifică. În primul rând la devine tonică şi de aici celelalt

Counter-Strike: Global Offensive » TrichromacyTonalitate - Wikipedia

Gamma scale - Wikipedi

1. or. Of Domenico Scarlatti's 555 keyboard sonatas, 151 are in
  2. EZ-Anchor Solar Lamp Post Anchor Kit GS-3. $79.99. The Gama Sonic EZ Lamp Post Anchor GS-3 is an outdoor lamp post anchor system and your DIY solution to a fast and easy installation for Gama Sonic outdoor solar lamp posts. Using this EZ-Anchor kit alleviates the stress of digging and pouring concrete to install your outdoor solar lamp post
  3. Cum este reprezentata gama Re major pe portativ? Utilizatorii cu email-ul neconfirmat nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi şi nu mai mult de 10 în total. Utilizatorul care a pus această întrebare te ignoră. Nu poţi să mai interacţionezi. Utilizatorul care a pus această întrebare este în lista ta de utilizatori ignoraţi
  4. oră a gamei Do Major este gama: mi

Institutie de învatamânt superior acreditata, persoana juridica de drept privat si de utilitate publica, parte a sistemului national de învatamânt Am inceput cu gamele Majore (M) si o sa continui cu ele.. si o sa trec la Re Major ( D ) si Mi Major ( E ) Re Major ( D ) : acorduri de baza pentru gama Re Major ( D ) Gama Notele. Re M Re,Fa#,La. Sol M Sol,Si,Re. La M La,Do#,Mi. Mi m (minor) Mi,Sol,Si. ( relativa la Re Major ) Si m Si,Re,Fa#. Mi Major ( E ) : acorduri de baza pentru gama Mi. Unitatea 1. Cânt vocal și instrumental. Deprinderi de cânt vocal: respirație, emisie vocală, intonație. Păstrarea unei pulsații constante. Gesturi dirijorale (tactarea măsurilor, pregătirea intrării, închideri de frază, diferențe dinamice) Elemente de tehnică instrumentală: emisie, intonație, coordonare ritmică. Recapitulare

Start studying Mažori, minori un to zīmes. Learn vocabulary, terms, and more with flashcards, games, and other study tools The young (15 years old) talented DJ/Producer Gama went into electronic music in 2008, listening to Daft Punk etc.. In 2010 he discovered his favorite DJ Afrojack, which triggered him to start producing. He gained his first experiences in FL Studio, trying to.. In addition, Bach's Mass in B minor has D major as the relative major, and most of the major choruses in this key (Gloria, Cum Sancto Spiritu, Sanctus, Hosanna) make extensive use of trumpets. 23 of Haydn's 104 symphonies are in D major, making it the most-often used main key of his symphonies Gama O succesiune treptată de opt sunete muzicale (aşezate după înălţime), în cadrul unei octave, se numeşte gamă. Tonica Sunetul cu care începe şi se sfârşeşte gama (treptele I şi a VIII-a) poartă numele de tonică. Tonalitatea Sunetele unei melodii sunt organizate în jurul. Arranging post flight cleaning, laundry, restocking of the aircraft. Plus a whole host of small activities that help make the operation run smoothly. Aircraft management costs can vary from 'free' (buyer beware) to between $5,000 and $15,000 a month depending on the aircraft size and how you wish to use the aircraft

Call +27780129460 / Whatsapp NOW/ Womens Abortion clinics

Re major : are 2 # la cheie(FA si DO),notele sunt Re Mi FA# Sol La Si DO# Re. Si minor, este relativa gamei Re Major, are de asemenea 2 # la cheie(FA si DO) iar notele sunt : Si DO# Re Mi FA# Sol La Si Deasemenea poate fi armonica sau melodica. Armonic= se altereaza suitor treapta a 7 a din gama. Notele sunt : Si DO# Re Mi FA# Sol LA# S RE MINORS Authors. Solvita Liepa. Article Actions. APP - Article Actions. 20. Saturs turpināsies pēc reklāmas. Reklāma. Es vienkārši tāda esmu. Kā kapa piemineklis nedzimušām domām un drebu sēžot pie melnraksta, sienu striķi pie striķa, cerot piesiet sevi kaut ka Theosis: Patristic Remedy for Evangelical Yearning at the Close of the Modern Age [Gama, Michael Paul, Sittser, Gerald L.] on Amazon.com. *FREE* shipping on qualifying offers. Theosis: Patristic Remedy for Evangelical Yearning at the Close of the Modern Ag Naya khoon hai, nayi umangein, ab hai nayi jawaani. Hum hindustani. Chhodo kal ki baatein, kal ki baat puraani. Naye daur mein likhenge milkar nayi kahaani. Hum hindustani, hum hindustani. Har zarra hai moti, aankh uthaakar dekho. Maati mein sona hai, haath badhaakar dekho. Sone ki yeh ganga hai, chaandi ki yamuna Gama RE, Hughes PJ, Bruce CB, Stanway G. Polymerase chain reaction amplification of rhinovirus nucleic acids from clinical material. Nucleic Acids Res. 1988 Oct 11; 16 (19):9346-9346. [PMC free article] Hughes PJ, Evans DM, Minor PD, Schild GC, Almond JW, Stanway G

Mod (muzică) - Wikipedi

1. In today's age of long queues, increased security and airports acting as malls, commercial airline travel has become less and less efficient. Welcome to private jet aircraft charter services from Gama Aviation. Click for more details
  2. or, F, G major. Pentru orice nelamurire cu privire la combinatiile C major + A
  3. or, de diez, de bemol, de 9, de 7si alte incurcaturi muzicale cum imi place sa le numesc.Exemple, Cm(Do
  4. g off a certain way has been such a weight off my shoulders, said Talia.
  5. Re: Postgres 9.2.4 - rebuild PostgreSQL using --with-libxml (Khangelani Gama, 12 June 2014, 13:00:45) Re: Postgres 9.2.4 - rebuild PostgreSQL using --with-libxml (John R Pierce, 12 June 2014, 19:00:12

Do mažors ir mažora tonalitāte, kas balstās uz do un ietver notis do, re, mi, fa, sol, la un si.Do mažorā pie nots atslēgas nav neviena bemola vai diēza.Do mažors ir viena no visbiežāk izmantotākajām tonalitātēm rietumu mūzikā. Do mažoram atbilst visi baltie klavieru taustiņi.. Do mažora paralēlais minors ir la minors, bet vienvārda minors - do minors Well sampling in the Salinas Valley, California U.S. Department of the Interior Fact Sheet 2012-3136 Printed on recycled paper U.S. Geological Survey February 2013 GAMA Priority Basin Project Shallow Aquifer Assessment Study Design Reporting Results The locations of domestic wells Water-quality assessments for the The GAMA-PBP provides new. A minor/C maj. sweep trill; Liberty; RiffoO; Ich weiß nicht, was ich soll dieses Liede heißen. little blues lick; Breakdown Riff Practice Lick; Good Stretch Exercise; g minor pentatonic jam riff; Sa-Re-Ga-Ma Lick :) hendrix/jack johnson stylee; minor shred; Country Lick of 09; For the very beginner; A cool little ditty; Just a lick I liked. San Francisco Symphony Re-Opening Night Gala in Honor of Sakurako & William Fisher Friday, October 1, 2021 at 7pm Vas o de 8 Gama [San Francisco Symphony Premiere, U.S. Premiere] UNSUK CHIN Graffiti [San Francisco Symphony Premiere] FRÉDÉRIC CHOPIN Mazurka in A minor, Opus 17, no.4 FRÉDÉRIC CHOPIN Waltz in A minor, Opus 34, no.2.

Indian Sargam Vs Western Notes - Notes & Sarga

1. ant. C is the do
  2. Operations (Current Employee) - Shelton, CT - June 15, 2018. They will work you until you drop, this company only cares about the airplanes and making money. It's hard to keep people at the company due to long hours (12 hour shifts) and understaffing which it isn't unusual to go an entire 12 hour shift without a break
  3. Zenmaru Ichinose is a student of the Ogame School who was gone for three years and returns to Unabara in time to participate in the tournaments second round. Zenmaru is a member of the Ichinose family, a clan from the land of Omika who are the swordsmasters of that Land's Damiyo.Zenmaru was called a disgrace to his family and was a drop out of noble Ichinose Family. He also has an older.
  4. Well, since you're writing a book on Vasco da Gama, at least keep the two words apart, Da Gama, not DaGama. We don't do that, either. Regards. FilipeS 21:00, 4 February 2007 (UTC) I always keep them apart. In Portuguese, do they spell da with a capital D (Vasco Da Gama), or with a small d (Vasco da Gama). What about Magellan
  5. They're part of the Black Spider Ninja clan's Dark Sect, the same as Rasetsu so they probably are human turned fiends. It's never really claified in-game, so take it with a grain of salt. Reborn Dragon (talk
  6. or upgrade -- a separate stop -w and start -w is needed.

8.GAMA FA # minor - YouTub

Ye dil beqaraar kitna, ye hum nahi jaante. Magar jee nahi sakte tumhaare bina. Humein tumse pyaar kitna. Khuda ki noor se roshan ho jahaan tera. Khusiyan kare sajda. Mujhse poora ho har khwaab tera. Suna gham judaai ka uthaate hain log. Jaane zindagi kaise bitaate hain log. Din bhi yahaan toh lage baras ke samaan In 1498, the Portuguese explorer Vasco da Gama arrived in modern day Kozhikode, India, marking the discovery of the sea route to India. In 1609, Shakespeare's sonnets were first published in London Vasco da Gama, Portuguese Vasco da Gama, 1 er conde da Vidigueira, (born c. 1460, Sines, Portugal—died December 24, 1524, Cochin, India), Portuguese navigator whose voyages to India (1497-99, 1502-03, 1524) opened up the sea route from western Europe to the East by way of the Cape of Good Hope.. Life. Da Gama was the third son of Estêvão da Gama, a minor provincial nobleman who was. Da Gama was a new type of crusader who sought both riches and the conversion of those he encountered to Christianity. In his travels and in court life, da Gama demonstrated a single-minded zeal in navigating complex situations sometimes with brutal force. Many of the economic, political, and religious issues that confronted da Gama have.

Tonalităţile RE major şi SI minor muzic

Usage Frequency: 1. Quality: Reference: Anonymous. English. in 1447 vasco de gama opened the sea route to india. the huge wealth brought back from the expeditions in the indian subcontinent turned lisbon into one of the most important commerce centers of the world, and one of the richest and opulent capitals. Spanish Pursuant to R.L.H. 1955, § 246-16, [1] De Gama joined the minor Tamashiro as a third-party defendant. *1000 On third-party defendant's motion, the trial court dismissed the third-party complaint on the ground that defendant was not entitled to contribution from the minor son for injuries sustained by the plaintiffs

Tonalităţile SIb major şi SOL minor muzic

Utilizatorul care a pus această întrebare este în lista ta de utilizatori ignoraţi. Nu poţi să mai interacţionezi. Utilizatorii avertizaţi nu pot posta mai mult de 5 răspunsuri pe zi. Nu există gama mi minor major. O gamă care este minoră nu poate fi şi majoră, în acelaşi timp. Încearcă şi reformulează under Safe Haven. As such, the e xclusion of a minor's progress report by a counselor does not violate Hays v. Gama where it is done to preserve protectionand confidentiality of Safe Haven counseling, and there is no especially significant effect on the court's ability to determine a child's best interests

jupiter 0607 asi224. gama turned down ? - posted in Major & Minor Planetary Imaging: i keep hearing turn gama off. oerhaps that works wellwith other optical systems but i noticed with my asi 224mc I get very bland color less images of Jupiter so i decided a while ago to start lowering the gama and raise the exposure for some reason i get better details. im not wried about wee io I had prety. Now that we're rolling, all of our challenges seem very minor. GAMA: What products or services would help you to teach? MG: As a teacher, I'd love a structured online community of other school guitar class teachers where we could share song ideas. It's so hard to stay current with my song selections

Dansuri populare românești - Wikipedi

Welcome to Sargam Book, We provide Piano Notations, Keyboard Notes, Guitar Chords, Staff Notes, Lyrics, Scientific Pitch Notation, Music Education, Music Production, Studio Making, Indian Classical Music, Recording Equipment, Software Information, DAW's Information, Instruments Information, Video Tutorials, Music Production Products At One Place Sargam Book Managed By Team Piano Daddy. Classical Music Notations For Indian Classical Singers, Harmonium Players, Flute Players, Sitar Players. We have the best collection of Sa Re Ga Ma Notations for all age groups

Major Games Major Games, released 07 April 2015 1. Life 2. Prism 3. Jennerz 4. Other Location 5. Risk 6. BDBDBD 7. Burner 8. Voic Easy Harmonium Sargam Notes For Chammak Challo, Flute Notes, Classical Notes, Lyrics. Girl you are my chammak challo. Where you go girl, I'm gonna follow. What you want girl just let me know. Girl be my chammak challo. Shawty I'm gonna get ya. You know I'm gonna get ya. You know I will even let you be my chammak challo & By Margarida Torres Gama July 13 2021 March 2021 saw Regulation (EU) 2019/2088 of the European Parliament and of the Council of November 27 2019 on disclosure of information related to environmental, social, and governance (ESG) criteria in the financial sector (SFDR) finally becoming applicable Sa Re Ga Ma Pa Marathi is an Indian Marathi musical game show. It is airing on Zee Marathi from 18 September 2006. Its fourteenth season is launching in 2021 with slogan of Little Champs Season 3. The show had completed its 25 years in the year 2020. So, channel had arranged 2.30 hours special episode as live show in lockdown period on 24 May.

SOLFEGIU PENTRU TOTI

Maine dau test la muzica! Dau din: gama do major, gama la minor, gama sol major, gama mi minor, gama fa major, gama re minor si la fiecare gama avem arpegiu si tonica.Doamna ne-a zis ca ne da pe numere.Adica de exemplu numarul 1 e prima banca si tot randul din spatele ei, numarul 2 e tot prima banca si tot randul din spatele ei si asa mai departe.Noi suntem cate trei in banca.Cum as putea sa. Game de mod minor - minore Gama la minor. Din transpunere (copiere duplicat) exactă pe alte sunete muzicale a gamei Do major se poate obţine o altă . Lecţia - Arpegiul în tonalitatea la major. Lecţia - Poziţia II - mi bemol major-do minor. Scrieţi pe caiete gama la minor în cele trei variante şi arpegiul gamei First Jupiter with my C9.25-Central Alabama July 29, 2021 - posted in Major & Minor Planetary Imaging: From hot as Hades Central Alabama I submit my first image of Jupiter taken with my recently acquired C9.25. From L to R Ganymede=>Io=>Jove=>Europa. Imaging train: C9.25 => GSO Barlow lens assembly attached to ZWO nose piece (roughly 1.5X) => ZWO IR/Cut Filter => ZWO ASI290MC OSC camera I called the office, left a message, both Gama and Javier were out in hours, and the problem was completely solved in minutes (minor thing). In the end; again, they're not the cheapest. But for paying about 5-10% over the average, I got exactly what I wanted Third party adapters now supported! 5. April 2015 Massive (0) I have just pushed out version 3.2 of the Wii U Gamecube adapter. The biggest thing added to this release is full support of third party adapters. With the general lack of first party adapters and the relative glut of the third party adapters, I figured this addition was well overdue

Dupa ce terminati lectiile, va voi face cateva recomandari de metode de chitara, care sper sa va fie utile. Nu uitati, invatarea chitarei necesita multa rabdare si munca, iar rezultatele sunt pe masura efortului depus. In general, 1-2 ore de exercitiu zilnic sunt suficiente, pentru un incepator. Pagina urmatoare: Lectia 1 - Pozitia de cantat la. Rohanpreet Singh is an Indian TV actor and singer who works in Hindi films. He debuted in 2007 with a minor role in Sa Re Ga Ma Pa L'il Champs television shows. Rohanpreet Singh Biography, Lifestyle, Movies, Wiki, Net Worth, Income, Salary, House, Cars, Favorites, Affairs, Awards, Family & Fact

Anatomy of the Shoulder complexThe Lasso, Yearbook of Howard Payne University, 1981Joy to the World Tutorials – Kondayya's Music Site

Tom Francis. February 15, 2020. Entertainment. 2 min. zeekeralam. On the Valentine's Day special episode of Sa Re Ga Ma Pa Keralam, host Jeeva invited a special guest to surprise judge Sujatha Mohan. Actor Suraj Thelakkad famous for his performance in recent hit film Android Kunjappan was introduced as Sujatha's surprise valentine on the show The Sunday episode of Sa Re Ga Ma Pa Keralam started with a rocking duet performance from Mithun of the grand jury and special guest Harish Sivaramakrishnan. The duo performed the superhit song Thu Badi Maasha Allah from the movie His Highness Abdullah. Kannur Shareef thanked the duo for their rocking performance The portability of the 500 series is great for that, so I loaded up my 500 series with a Great River MP-500NV and this Shadow Hills Mono GAMA, along with two FMR RNC compressors and a Rupert Neve Designs 551 EQ. I also have a Summit 2BA-221 tube pre and record through a Fireface UCX. I've had the Mono GAMA for a few years now